Áčko přestřílelo venku Plzeň a vrátilo se na druhé místo

A-tým Goldea Panthers Otrokovice protáhl v Plzni vítěznou sérii na čtyři utkání. Na západě Čech vyhrál 9:4 a vrátil se na druhé místo prvoligové tabulky o skóre za Ústím nad Labem.

1. Liga, 6. kolo, ne 1.10.2023, MSH Plzeň III (Lokomotiva III)
FbC Plzeň
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
4:9
1:2, 0:3, 3:4

FbC Plzeň - Goldea PANTHERS OTROKOVICE 4:9

branky: 19. Filip Nový, 42. Josef Tomášek, 51. Vítek Vyčíchlo, 57. Václav Zábran - 12. David Ležatka, 13. Josef Štourač, 21. Ladislav Gál, 24. David Ležatka, 39. František Vykopal, 50. Ladislav Gál, 53. Martin Ležatka, 54. František Vykopal, 60. Martin Ležatka; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 2 + Jaromír Täuber 4:1; využití: 0:3; diváků: 85; zásahy brankářů: Lukáš Palatínus 12, Martin Bezděk 0 - Adam Kohút 11; po třetinách: 1:2, 0:3, 3:4

Sestřih zápasu:

FbC Plzeň: Palatinus, Bezděk - Tomášek, Zábran, Vyčichlo, Buchta, Brabec, Horažďovský, Vošta, Tauber, Šebek, Plachý, Hájek, Levý, Winter, Nový, Hejzlar
Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Kohút, Pujin - Sovják, Kubíček, Kelemen, Javořík, Šefčík - Červenka, Gál, Vykopal, Ležatka M., Ležatka D., Štourač J., Brázdil, Procházka, Štourač A.

Nedělní zápas začal s mírným zpožděním, které jsme nabrali na cestě. I proto byl úvod vlažný. Pomohlo nám vyloučení domácího hráče, který dostal za vysokou hůl dvojnásobný trest. Obě přesilovky jsme využili zásluhou tref Davida Ležatky a Josefa Štourače. Domácí sice snížili ještě do první pauzy, v prostřední třetině jsme ale odskočili na 5:1 a vytvořili si rozhodující náskok. Znovu jsme zužitkovali početní výhodu.

V branku jsme nepřetavili až čtvrtou přesilovku na začátku poslední části, a i když jsme v ní inkasovali, drama jsme nepřipustili. Góly z rychlých kontrů jsme udržovali dostatečný rozdíl ve skóre. O branky se podělilo pět hráčů, dvakrát se prosadili Vykopal, Gál i oba sourozenci Ležatkovi.

V neděli od 18 hodin budeme v dalším zápase hostit Štíry z Českých Budějovic.